Amir Kral - Forex Trader

0 %
امیر کرال
معامله گر فارکس
 • محل سکونت :
  تبریز
 • مدرک تحصیلی :
  کارشناس نرم افزار
 • تخصص :
  تریدر پرایس اکشن
زبان ها
انگلیسی
استانبولی
تورکی
تحلیل گر
پرایس اکشن
تکنیکال
فاندامنتال
سنتیمنتال
سایر مهارت ها
 • طراح وب سایت
 • بیزنس کوچینگ

شاخص تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیر کشاورزی ADP

1400-08-03

شاخص تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیر کشاورزی Automatic Data Processing , Inc – ADP Non-Farm Employment Change) ADP)

شاخص تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیر کشاورزی ADP یا همان گزارش نرخ اشتغال ADP National Employment Report حاکی از نرخ اشتغال ( تغییر شغل ماهیانه در بخش های اصلی اقتصاد ایالات متحده ) در بخش خصوصی در سطح ملی است که شامل بخش کشاورزی نمی‌شود . این گزارش از سال ۲۰۰۶ و توسط شرکت Automatic Data Processing Inc تهیه می‌شود .ADP داده های حقوق و دستمزد بیش از 23 میلیون کارگر را در حدود 406،000 شرکت خصوصی برای برآورد رشد اشتغال تجزیه و تحلیل می کند .

گزارش ADP تقسیم بندی را در بخش ها و صنایع مختلف نشان می دهد . داده های جداگانه ای برای بخش تولید (معدن ، ساخت و ساز و تولید) و بخش خدمات (تجارت ، حمل و نقل ، IT ، امور مالی ، خدمات حرفه ای و فنی ، مدیریت و ارائه دهنده خدمات ، اداری و خدمات پشتیبانی ، آموزش ، مراقبت های بهداشتی ، تفریحی ، سرگرمی و غیره) محاسبه می شود .

این گزارش همچنین تصویری از تغییرات در کسب و کارهای کوچک (تا 50 کارمند) ، متوسط (50 تا 499 کارمند) و کسب و کارهای بزرگ (بیش از 500 کارمند) را نمایش می دهد .

 

نحوه تاثیرگذاری شاخص ADP

ADP  یک شاخص پیشرو یا Leading Indicator  در رشد هزینه مصرف کننده است . فدرال رزرو با توجه به نرخ بهره خود ، وضعیت بازار کار را در نظر می گیرد . بنابراین رشد این شاخص می تواند برای دلار آمریکا مثبت باشد و بلعکس.

رشد قوی شاخص ADP به این معنی است که افراد زیادی در بخش خصوصی استخدام شده‌اند . هر چه تعداد افراد استخدام شده و شاغل بیشتر باشد ، درآمد خانوارهای آمریکایی هم بیشتر خواهد شد . در نتیجه مخارج مصرف‌کنندگان هم بالا خواهد آمد . این خبر خوبی برای اقتصاد آمریکا و دلار خواهد بود .

همچنین بایستی توجه داشت که معامله گران بازار فارکس ، از شاخص‌های اقتصادی برای پیش‌بینی چشم‌انداز سیاست‌های پولی (مثل تغییرات نرخ بهره) هم استفاده می‌کنند . یعنی رشد قوی شاخص‌های اشتغال می‌تواند منجر به افزایش نرخ بهره و تقویت دلار شود . در مقابل رشد ضعیف داده‌های اشتغال می‌تواند به کاهش نرخ‌های بهره و تضعیف ارزش دلار منتهی شود .

 

 

چند نکته مهم در خصوص شاخص ADP

1 – شاخص ADP معمولاً برای ارزیابی وضعیت بازار کار آمریکا و پیش‌بینی عملکرد شاخص NFP استفاده می‌شود . با این حال شاخص ADP همبستگی قوی با NFP ندارد . یعنی رشد قوی شاخص ADP به معنی رشد قوی NFP نیست .

2 – معمولاً رشد زیر ۱۰۰ هزار نفر در ماه در گزارش ADP ، زنگ خطری برای اقتصاد آمریکاست .

3 – علت نامگذاری این شاخص به ADP ، این است که این کلمه از Automatic Data Processing , Inc که یک ارائه دهنده و فراهم کننده امریکایی خدمات و نرم افزارهای مدیریت منابع انسانی است ، گرفته شده است.

 

روش تاثیر : سرعت بالای افزایش این شاخص می‌تواند منجر به تقویت دلار شود . اگر عدد اعلامی بهتر از پیش بینی اعلام گردد تاثیر مثبت روی ارز می گذارد.

یعنی “واقعی” بیشتر از “پیش بینی” برای ارز خوب است ( ‘Actual’ greater than ‘Forecast’ is good for currency ) .

میزان تاثیر : زیاد – در زمان انتشار معمولا شاهد نوسانات قابل توجه در بازار هستیم .

زمان انتشار گزارش : بصورت ماهانه ( اولین چهارشنبه یا پنجشنبه هر ماه )

منبع انتشار گزارش : شرکت Automatic Data Processing Inc (ADP)

ارسال شده در تحلیل فاندامنتالبرچسپ ها:
یک دیدگاه بنویسید