Amir Kral - Forex Trader

0 %
امیر کرال
معامله گر (تریدر) فارکس
 • سبک ترید :
  اصول
 • نوع ترید :
  روزانه
 • سابقه :
  7+ سال
زبان ها
انگلیسی
استانبولی
تورکی
سبک تحلیل
اصول
مدیریت سرمایه
روانشناسی
پلن معاملاتی
استراتژی
سایر مهارت ها
 • طراح وب سایت
 • بیزنس کوچینگ
 • مدیر سئو

شاخص فرصت شغلی یا JOLTS Job Openings

1400-08-02

شاخص فرصت شغلی یا JOLTS Job Openings

شاخص فرصت شغلی (JOLTS) (The Job Openings and Labor Turnover Survey) یک نظرسنجی است که توسط اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) در وزارت کار انجام می شود تا به اندازه گیری موقعیت های خالی شغلی کمک کند . توسط شاخص فرصت شغلی که داده های آن شامل جمع آوری ، پردازش و انتشار ماهانه داده های مشاغل و گردش کار است می توان آماری از شغل های که افراد فعالیتی در آن ندارند را بدست آورد . به عبارتی این شاخص تعداد فرصت های شغلی در طول ماه ، به استثنای صنعت کشاورزی می باشد .

با این آمار ، می توان تصویری کامل تر از بازار کار ایالات متحده آمریکا ترسیم کرد تا اینکه فقط به نرخ بیکاری ، به عنوان معیاری برای عرضه مازاد نیروی کار نگاه کنیم . اطلاعات مربوط به گردش کار در تجزیه و تحلیل و تفسیر مناسب تحولات بازار کار و مکمل نرخ بیکاری بسیار ارزشمند است .

داده های شاخص JOLTS معیاری برای کسری یا مازاد عرضه نیروی کار در سطح ملی است . قبل از انتشار این گزارش ، هیچ شاخصی از تقاضای برآورده نشده برای نیروی کار در ایالات متحده وجود نداشت .

این شاخص با اینکه دیر منتشر می شود ، اما می تواند بر بازار تأثیر بگذارد ، زیرا فرصت های شغلی جزء شاخص‌ های اقتصادی پیشرو یا Leading Indicator برای اشتغال کلی است .

چند نکته در خصوص شاخص فرصت شغلی یا JOLTS Job Openings

1 – شاخص فرصت شغلی (JOLTS) که گاهی همراه با شاخص Help-Wanted (HWI) توسط هیئت کنفرانس منتشر می شود ، برای حقوق و دستمزد وزارت کشاورزی و برای مطالعه دقیق تر در مورد روندهای گسترده تر در بازار کار استفاده می شود .

2 – در شاخص فرصت شغلی ، اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) در وزارت کار ، داده ها را از کارفرمایان ( از جمله خرده فروشان ، تولیدکنندگان و انواع دفاتر مختلف ) در هر ماه جمع آوری می کند . پاسخ دهندگان این نظرسنجی به سوالات کمی و کیفی در مورد روند اشتغال مشاغل خود ، فرصت های شغلی ، استخدام ، جدایی و اخراج پاسخ می دهند .

3 – نمونه نظرسنجی در شاخص فرصت شغلی شامل حدود 16000 شرکت آمریکایی از 50 ایالت و ناحیه کلمبیا است . آنها بیشتر بخش های اقتصاد آمریکا مانند خرده فروشی ، صنعت ، ساخت و ساز ، معدن ، حمل و نقل ، فناوری اطلاعات ، خدمات مالی ، آموزش ، پزشکی و غیره را نمایندگی می کنند .

 

عوامل تاثیر گذار بر شاخص فرصت شغلی

ایمنی و اخلاق اشتغال
درآمد و مزایای اشتغال
ساعات کار و اعتدال مابین کار و دیگر ساعات زندگی
امنیت شغلی و حمایت اجتماعی

 

تاثیر شاخص فرصت شغلی در بازار فارکس

کار به عنوان عاملی مهم در توسعه اقتصادی می باشد که خود عامل تاثیر گذار بر بازار فارکس می باشد . هر چه میزان کار مستحکم باشد اقتصاد نیز رو به پیشرفت و در بحران های مالی نیز موفق تر خواهد بود .

نرخ بیکاری زیاد تنها به معنی بیکار بودن افراد جامعه نمی باشد حتی در صورت داشتن نیروی کار ناسالم اقتصاد را دچار ضعف و رو به پایین می کند و انعکاس آن در برگیرنده احساسات مصرف کننده و به دنبال آن هزینه های آن کاهش یافته که در این صورت تولید ناخالص داخلی یک کشور (GDP) دچار مشکل می شود .

این زنجیره بودن عوامل اقتصادی باعث شده که فدرال رزرو کاهش نرخ بیکاری را در ایالات متحده آمریکا به عنوان هدایت کننده جهت برنامه ریزی های خود قرار دهد که این تصمیم عامل رشد سالهای گذشته بوده است .

 

تحلیل فاندامنتال بر اساس شاخص فرصت شغلی

بازار کار در اقتصاد یک کشور بسیار تعیین کننده است. هر چه عرضه و تقاضا در کشوری بیشتر باشد رشد اقتصادی بیشتر به همراه خواهد داشت . صنایع در یک کشور با افزایش تقاضا رشد می کنند و با کاهش تقاضا دچار افول می شوند. داشتن آمار شغلی یک جامعه می تواند به عنوان یک اندیکاتور که نشان دهنده سلامت اقتصادی آن کشور می باشد .

افزایش آمار شغل های یک جامعه نشان می دهد که اقتصاد جامعه دچار ضعف شده است. با کاهش اشتغال در جامعه درصد درآمد خانواده ها کاهش می یابد و به نسبت آن میزان تقاضا و عرضه کلی کاهش خواهد یافت .

در این موقعیت از جامعه تولید کنندگان به کاهش تولیدات خود پرداخته و در این شرایط تولید کننده ها تولیداتشان را کم می کنند . با دسته بندی گزارش بدست آمده از کاهش آمار اشتغال می توان عملکرد ضعیف بخش های مختلف اقتصادی را مشخص نمود . با این آمار می توان به بخش های ضعیف که در شرایط اقتصادی سخت دچار آسیب بیشتری می شوند شناخت پیدا کرد . سرمایه گذاران با استفاده از این آمارها و شاخص فرصتهای شغلی صنایع ضعیف را شناسایی می کنند و به نوعی تحلیل فاندامنتال را بر اساس این گزارش ها شکل می دهند.

 

شرایط درج شغلی در شاخص فرصت شغلی

شاخص JOLTS Job Openings ، تمام موقعیت هایی که در آخرین روز کاری ماه باز هستند (پر نشده) تعریف می کند . یک شغل تنها در صورتی “باز” است که هر سه شرط زیر را داشته باشد :

1 – یک موقعیت خاص وجود دارد و کار برای آن موقعیت وجود دارد .
2 – کار می تواند ظرف 30 روز شروع شود ، خواه مؤسسه در این مدت نامزد مناسبی پیدا کند یا نه .
3 – استخدام فعال برای کارگران از خارج از محل تاسیس که دارای افتتاحیه است وجود دارد .

 

روش تاثیر : اگر عدد اعلامی بهتر از پیش بینی اعلام گردد تاثیر مثبت روی ارز می گذارد.

یعنی “واقعی” بیشتر از “پیش بینی” برای ارز خوب است ( ‘Actual’ greater than ‘Forecast’ is good for currency ) .

میزان تاثیر : زیاد

زمان انتشار گزارش : بصورت ماهانه ( حدود 35 روز پس از پایان ماه )

منبع انتشار گزارش : اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) Bureau of Labor Statistics

ارسال شده در تحلیل فاندامنتالبرچسپ ها:
3s دیدگاه
 • مصطفی

  درود بر شما ، بسیار مفید بود

  00:36 1402-03-11 پاسخ
 • محمد

  باسلام وتشکر بابت توضیحات عالی وکاربردی.موفق باشید

  08:27 1403-01-14 پاسخ
 • رضا

  ممنونم

  16:47 1403-01-14 پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

بیست − 4 =

زندگیتو جوری بساز که داستانش ارزش گفتنو داشته باشه
‏‏ᴍᴀᴋᴇ ʏᴏᴜʀ ʟɪғᴇ ᴀ sᴛᴏʀʏ ᴡᴏʀᴛʜ ᴛᴇʟʟɪɴɢ