Amir Kral - Forex Trader

0 %
امیر کرال
معامله گر (تریدر) فارکس
 • سبک ترید :
  اصول
 • نوع ترید :
  روزانه
 • سابقه :
  7+ سال
زبان ها
انگلیسی
استانبولی
تورکی
سبک تحلیل
اصول
مدیریت سرمایه
روانشناسی
پلن معاملاتی
استراتژی
سایر مهارت ها
 • طراح وب سایت
 • بیزنس کوچینگ
 • مدیر سئو

شاخص شروع به ساخت واحدهای مسکونی یا Housing Starts

1400-09-09

شاخص شروع به ساخت واحدهای مسکونی یا Housing Starts

مسکن بخش مهمی از اقتصاد ایالات متحده است که بر صنایع مرتبط مانند بانکداری ، بخش وام مسکن ، مواد خام ، اشتغال ، ساخت و ساز ، تولید و املاک و مستغلات تأثیر دارد . در یک اقتصاد قوی ، مردم تمایل بیشتری به خرید خانه های جدید دارند . شاخص Housing Starts به تعداد واحدهای مسکونی (پروژه های ساخت و ساز مسکونی جدید) که کلنگ احداث آن درطول یک ماه تمام به زمین زده می‌شود اطلاق میگردد .

این شاخص جزء شاخص‌ های اقتصادی پیشرو یا Leading Indicator برای سلامت اقتصادی است ، زیرا ساخت و ساز ساختمان یک اثر موجی گسترده ایجاد می کند . به عنوان مثال ، برای کارگران ساختمانی شغل ایجاد می شود ، پیمانکاران فرعی و بازرسان استخدام می شوند و خدمات مختلف ساختمانی توسط سازنده خریداری می شود .

این شاخص شامل گزارش مجوزهای ساختمانی ، شروع ساخت مسکن ، و داده های تکمیل مسکن است که همگی از طریق نظرسنجی از سازندگان خانه در سراسر کشور گردآوری شده اند .

 

دسته بندی های شاخص Housing Starts

1 – خانه های تک خانواده
2 – خانه های شهری و کاندومینیوم ( Condominium )
3 – سازه های چند خانواده با پنج واحد یا بیشتر مانند ساختمان های آپارتمانی

نکته : کاندومینیوم ( Condominium ) که بدان کاندو هم می گویند عبارت است از یک منزل آپارتمانی در یک برج ،  به شکلی که آن واحد آپارتمانی ، دارای مالکيت مجزاست . کاندو می تواند به شکل یک آپارتمان بلند مرتبه ، خانه های کوتاه و حتی یک ساختار Detached (جدا شده) باشد . هر مالک ، برای واحد آپارتمانی خود یک سند دریافت می کند که او را قادر می سازد تا وام (Mortgage) بگیرد و یا واحد خود را به صورت انفرادی و جدای از سایر واحدها به فروش برساند . وقتی یک واحد کاندو می خرید ، مالک آن می شوید و تمامی منافع و مخارج آنرا تقبل می کنید .

 

دلیل اهمیت شاخص Housing Starts

اهمیت این شاخص به 3 دلیل مهم می‌باشد :

1 – هیچ سازنده‌ای شروع به ساخت واحدهای مسکونی نخواهد کرد ، مگر آنکه در مورد فروش پیش از موعد یا پس از اتمام آن ، اطمینان کامل داشته باشد . لذا این شاخص نشان دهنده میزان تقاضا برای مسکن نیز هست .

2 – با شروع ساخت هر واحد مسکونی به میزان اشتغال در این بخش افزوده شده و در نتیجه درآمد به اقتصاد مصرف‌کنندگان تزریق می‌شود .

3 – با پایان ساخت هر واحد مسکونی ، مقادیری از سود به جیب سرمایه‌گذار جاری گردیده و تجهیز آن به‌وسیله لوازم منزل (یخچال ، تلویزیون ، …) منجر به پویایی بخش صنعت می‌شود .

 

Housing Starts تک خانواده در مقابل چند خانواده

اگر شروع مسکن نشان دهنده کاهش واحدهای جدید تک خانواری به نفع شروع مسکن چند خانواری باشد ، می تواند نشان دهنده کمبود عرضه برای مسکن تک خانواری باشد . این ممکن است منجر به افزایش قیمت برای آن بخش شود و آن واحدها را بیشتر به یک امتیاز تبدیل کند . همچنین می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که عموم مردم از خانه‌های گران‌تر دوری می‌کنند و به دنبال واحدهای چند خانواری مقرون‌ به‌ صرفه‌تر هستند .

 

چند نکته مهم در خصوص شاخص  Housing Starts

1 – شروع مسکن زمانی محاسبه می شود که ساخت و ساز روی پایه ها یا پایه های یک سازه مسکونی آغاز شود .

2 – هر واحد در یک ساختمان آپارتمان یک شروع واحد در نظر گرفته می شود . بنابراین یک ساختمان 25 واحدی به عنوان 25 شروع مسکن مختلف محاسبه می شود .

3 – انواع شروع مسکن جدید می تواند تفاوت های ظریفی را از چگونگی توسعه اقتصاد نشان دهد . در حالی که تعداد کلی شروع مسکن ممکن است یک حس کلی از جهت اقتصادی را منتقل کند ، درک اینکه چه نوع خانه هایی در حال ساخت هستند می تواند ارزیابی مناسب تری ارائه دهد.

4 – سرمایه گذاران و تحلیلگران هر ماه ارقام شروع مسکن را مشاهده می کنند و با داده های ماهها و سالهای گذشته مقایسه می شوند . از آنجا که شروع مسکن می تواند به طور قابل توجهی تحت تأثیر آب و هوا باشد ، اعداد نیز به صورت فصلی تنظیم شده و با استفاده از فرمول های آماری هموار می شوند .

 

روش تاثیر : اگر عدد اعلامی بهتر از پیش بینی اعلام گردد تاثیر مثبت روی ارز می گذارد.

یعنی “واقعی” بیشتر از “پیش بینی” برای ارز خوب است ( ‘Actual’ greater than ‘Forecast’ is good for currency ) .

میزان تاثیر : کم

زمان انتشار گزارش : بصورت ماهانه ( در دوازدهمین روز کاری پس از پایان ماه )

منبع انتشار گزارش : وزارت بازرگانی ایالات متحده Census Bureau

ارسال شده در تحلیل فاندامنتالبرچسپ ها:
یک دیدگاه بنویسید

6 + یازده =

زندگیتو جوری بساز که داستانش ارزش گفتنو داشته باشه
‏‏ᴍᴀᴋᴇ ʏᴏᴜʀ ʟɪғᴇ ᴀ sᴛᴏʀʏ ᴡᴏʀᴛʜ ᴛᴇʟʟɪɴɢ