Amir Kral - Forex Trader

0 %
امیر کرال
معامله گر (تریدر) فارکس
 • سبک ترید :
  اصول
 • نوع ترید :
  روزانه
 • سابقه :
  7+ سال
زبان ها
انگلیسی
استانبولی
تورکی
سبک تحلیل
اصول
مدیریت سرمایه
روانشناسی
پلن معاملاتی
استراتژی
سایر مهارت ها
 • طراح وب سایت
 • بیزنس کوچینگ
 • مدیر سئو

شاخص سفارشات کالاهای بادوام DGO

1400-08-19

شاخص سفارشات کالاهای بادوام Durable Goods Orders) DGO)

شاخص سفارشات کالاهای بادوام نشان دهنده شرایط اقتصادی کشور است . شاخص Durable Goods Orders – DGO نشان دهنده حجم سفارشات کالاهای بادوام است . کالاهای با دوام کالاهایی هستند که تاریخ انقضای آنها بیش از 3 سال می‌باشد (به عنوان مثال : مبلمان ، جواهرات و اتومبیل) . تمایل و قدرت خرید مصرف کنندگان و به دنبال آن شماعی از شرایط اقتصادی را نشان می دهد . به عبارت دیگر نشان می دهد که کارخانجات در طی ماه های آینده چه مقدار مشغول انجام این سفارشات خواهند بود .

این شاخص جزء دسته شاخص‌ های اقتصادی پیشرو یا Leading Indicator از تولید است . از آنجایی که این شاخص ، شاخص پیشرویی می باشد قادر است حتی شش ماه قبل از شروع ، رشد اقتصاد و چند ماه قبل از رکود اقتصادی ، آنها را پیش بینی کند .

از آنجایی که این کالاها زمانی خریداری می شوند که خریدارن از لحاظ مالی در وضعیت مناسبی هستند یا اگر این خریدارن شرکت ها باشند زمانی این کار را انجام می دهند که نسبت به آینده وضعیت کار خود اطمینان دارند بنابراین افزایش قابل توجه در این شاخص میتواند نشان دهنده مناسب بودن اوضاع از لحاظ اقتصادی باشد ، پس رشد این شاخص باعث رشد ارز کشور می شود .

این شاخص شامل عناوین کلی مانند کالاهای سرمایه ای ( ماشین آلات ، تجهیزات ، مجتمع های بزرگ ) حمل و نقل و سفارشات دفاعی می شود . از آنجایی که این شاخص ، تغییرات تولید را پیش بینی می کند بنابراین در چرخه اقتصادی نقش بسزائی دارد .

 

چند نکته در خصوص شاخص DGO

1 – گزارش سفارشات کالاهای بادوام DGO ، بخشی از مجموعه گزارش تولیدات صنعتی ، تجاری Industrial Production می‌باشند که وارد گزارشات کامل تر بخش صنعت و تولیدات می شوند .

2 – افزایش سفارشات کالاهای بادوام به طور کلی به عنوان نشانه سلامت اقتصادی در نظر گرفته می‌شود ، اما کاهش آن ممکن است نشان‌دهنده مشکلی بزرگ در اقتصاد باشد . افزایش و کاهش سفارشات کالاهای بادوام نیز ممکن است به ترتیب با افزایش و کاهش شاخص‌های سهام همراه باشند .

3 – تقریبا 3 از 5 (3/5) سفارشات اتومبیل‌های مسافری و باربری می‌باشند ؛ 2 از 5 (2/5) مسالح ساختمانی ، مبلمان و لوزام خانگی .

4 – یکی از دلایل اصلی اهمیت کالاهای بادوام برای سرمایه‌گذاران ، این است که افزایش سفارشات کالاهای بادوام باعث افزایش توسعه اقتصادی در آینده خواهد شد و یک داده کلیدی به شمار می‌آید.

5 -افزایش تولید و ظرفیت تولیدکنندگان می‌تواند راهی برای کمک به کاهش تورم به شمار آید .

6 – آنچه در تجزیه و تحلیل گزارش کالاهای بادوام اهمیت دارد این است که تغییر در تعداد کالاهای سفارش داده شده بعد از بازه زمانی یک ماهه شدیدتر می‌شود ، بنابراین برای تجزیه و تحلیل دقیق‌تر روند سفارشات کالاهای بادوام باید در تاریخی مشخص و به صورت مقایسه هر ماه با مدت مشابه سال قبل مورد بررسی قرار گیرد .

7 – Core Durable Goods Orders یعنی شاخص سفارشات کالاهای بادوام به استثنای حمل و نقل .

 

روش تاثیر : پایین آمدن شاخص نشان دهنده رکود اقتصاد و افزایش آن نشان دهنده رشد اقتصاد می باشد . اما این اتفاق بلافاصله نمی افتد ! اگر عدد اعلامی بهتر از پیش بینی اعلام گردد تاثیر مثبت روی ارز می گذارد.

یعنی “واقعی” بیشتر از “پیش بینی” برای ارز خوب است ( ‘Actual’ greater than ‘Forecast’ is good for currency ) .

میزان تاثیر : متوسط

زمان انتشار گزارش : بصورت ماهانه ( در چهارمین هفته هر ماه – حدود 26 روز بعد از ماه )

منبع انتشار گزارش : وزارت بازرگانی ایالات متحده Census Bureau

 

ارسال شده در تحلیل فاندامنتالبرچسپ ها:
یک دیدگاه بنویسید

پانزده + بیست =

زندگیتو جوری بساز که داستانش ارزش گفتنو داشته باشه
‏‏ᴍᴀᴋᴇ ʏᴏᴜʀ ʟɪғᴇ ᴀ sᴛᴏʀʏ ᴡᴏʀᴛʜ ᴛᴇʟʟɪɴɢ